Ubytování / Okolí Královického dvora


Obec Královice se nachází v okrese Kladno ve Středočeském kraji, 5km od Královského města Slaný. Dominantou Slaného je Slánská hora, jejíž slaný pramen dal městu název. Přímo pod horou nalezneme gotický kostel sv. Gotharda a opodál, na Masarykově náměstí, i Velvarskou bránu, jež byla součástí středověkého opevnění. V centru města můžete navštívit Městské divadlo, či kino.
Zajímavostí je 9km vzdálený Kamenný pastýř neboli menhir, který je se svými 3,5m největší v Česku. Stojí osamoceně v poli 1km od obce Klobuky na Kladensku.
Tím samým směrem 12km od Královického dvora se nalézá v Panenském Týnci nedostavěný gotický chrám Panny Marie se zvonicí ze 14.st. Legenda praví, že chrám ve tvaru kříže stojí na silné léčivé pozitivní zóně, odstraňující deprese, přinášející radost ze života a mající blahodárné učinky pro osoby jež si prošli mozkovou příhodou.
Okouzlující zámek ve 14km vzdálené Peruci vás zase nadchne svou zámeckou zahradou a výstavní síní Emila Filly, která se každoročně stává oddacím místem pro mnoho párů.
Na výlet můžete vyrazit k památné hoře Říp (26km), na jejímž vrcholku naleznete nejen pohled na celou Českou tabuli a středohoří ale i románskou rotundu sv. Jiří.
V neposlední řadě rozhodně stojí za návštěvu srdce Evropy hlavní město Praha, ležící pouhých 29km od Královic. Jedno z nejkrásnějších měst Evropy je díky své bohaté historii významným světovým kulturním centrem plným jedinečných památek např. Pražský hrad, Karlův most, Staroměstská radnice a Orloj, Národní divadlo a nespočet dalších zajímavých míst.
V blízkosti našeho jezdeckého areálu se nachází golfový areál. Zde můžete využít tréninkového zázemí, vč. práce golfového trenéra a hru jak na akademickém hřišti, které je určeno nejen hráčům golfu, ale hlavně zájemcům o golf, tak hru na standardním 18ti jamkovém hřišti. Podrobnosti můžete získat www.gcbr.cz, popř. přímo na recepci golfového areálu v Beřovicích tel.:312 591 112
Jezdecké centrum Královický Dvůr
Jezdecké centrum Královický Dvůr
Královice 91
274 01 Slaný

Otevírací doba

pondělí - pátek
11:00 - 22.00 hod.
sobota - neděle
11:00 - 22:00 hod.
DRA-GO DESIGN. Copyright © 2008 - 2020